یه نقد...

میخوام این پست تازه رو به یه نقد شروع  و تمومش کنم.نقد از یه فیلم که این روز ها خیلی سر و صدا به پا کرده و گویا چندسالی هم توقیف بوده. میخوام در موردش صحبت کنم چون از دیشب تو فکر این فیلمم.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

 

نمردیمو دیشب با شوشو رفتیم فیلم  به رنگ ارغوان ساخته ابراهیم حاتمی کیا رو دیدیم.اونم تو سینما اریکه سعادت اباد. چقدم شلوغ بود حالا خوب جا رزو کرده بودیم.خلاصه نشستیم با ذوق  و شوق تا این اثر هنری رو هرچه زودتر ببینیم...دل تو دلمون نبود که فیلم شروع شد.......

 

 

کــــــــــــــــــــــــــــات...فیلم تموم شد.اونم دقیقا تو لحظه ای که فکر میکردی داستان با تجه به تعرفاش باید شکل دیگه ای به خودش بگیره اما...!!!

 

دمت گرم ابراهیم خان...2 ساعت مردمو سره کار گذاشتی که ای اثر ضعیف و تحویل مردم بدی؟ هرچند وقت یه بار میای فیلم می سازی که به جای فیلم سازی بیشتر شعار میدی و بیانیه نویسی می کنی.به نظرم سکوت چند وقتته و حفظ کنی به جای اینکه بیای همچین فیلم های ضعیفی تحویل مردم بدی!!!! چیو می خواستی تو این فیلم بگی؟ سیاست کشورمون که اینقد ضعیفه که یه فرد قوی اطلاعاتی عاشق یه دختر بشه که باباش جزو مجاهدینه و به خاطر اون حتی کارشو ول می کنه و فراری می شه؟یعنی یه اطلاعاتی میتونه اینقدر ضعیف النفس باشه؟

 

چرا بعد از اون اثر های فوق العادت مثل "اژانس شیشه ای" و یا "نوبت عاشقی" یه با ساختن اینجور فیلم ها همه ارهای مفید قبلیتو ضایع می کنی؟ دلیل سکوت این چند وقت این بود که این فیلم و بسازی؟

 

 

 

بهتر نبود قبل از رسیدن به اوجش اول یه اطلاعات اندکی از علایق،نظرش نسبت به کاری که می کنه به بیننده ها بگی تا بعدش که به عشق و عاشقیش می رسه بیننده ها درجا نزنن؟مثلا اون صحنه های اکیپ دانشجویی و یا حضور سراون احمدی در این جور اکیپ ها چیو می خواست بگه؟

 

والله چی بگم...نقد کنندها بهتر می دونن که این فیلم بهترین اثر سال معرفی کردن ما که عددی نیستیم.

 

 

نمیدونم چه کسایی این فیلم و دیدن و کیا ندیدن...! ولی اگه نرفتین حتی ارزش اینو نداره که سی دی هاش که بعدا با قیمت 1500 تومان (یعنی دقیقا نصف پول بلیطی که دادم) میاد بیرون باز هم نخرین، چون این فیلم هیچ حرفی برای گفتن نداره...

 

 

خزر معصومی هم که قربونش برم اینقدر سرد بازی کرد که ادم حالش داشت به هم میخورد

 

 

 

 

 

 

این فیلم و فقط بخاطر حضور حمید فرخ نژاد بود چون خیلی دوسش دارم و انصافا خوب بازی کرد...

 

 

 

 

 

ا ین فیلم هم که سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به تهیه‌کنندگی «سیدجمال ساداتیان» اهدا شد.
این فیلم با کسب 68 درصد آراء سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به خود اختصاص داد.

/ 1 نظر / 15 بازدید
پیمان

بازم سلام . فرصت نکردم ببینم . بعد تماشا میشه نظر داد . دستت درد نکنه اومدم تا به بهانه بروز شدن وبلاگ هام دعوتت کنم بیای پیشم . دلخوشی های من (وبلاگ ادبی – هنری – آموزشی http://homearts.blogfa.com) وبلاگ حیاط خلوت (http://homeart.persianblog.ir دیگر وبلاگ من)